ZOBACZ VIDEO

ŚWIĘTUJEMY STULECIE DZIENNIKA
„RZECZPOSPOLITA”

Podczas obchodów okrągłego jubileuszu, nie może Was zabraknąć! Warto poświęcić szczególną uwagę zaplanowanym aktywnościom.

SZANOWNI CZYTELNICY,

W czerwcu 1920 roku, niespełna sto lat temu, ukazał się inicjalny numer pierwszej polskiej nowoczesnej gazety, dziennika „Rzeczpospolita". Jej właścicielem i fundatorem był Ignacy Jan Paderewski. Dziś wydawana przez Gremi Media SA, przygotowywana pod kierownictwem Bogusława Chraboty, jest najważniejszym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce.

To dla nas wielki honor, że możemy świętować stulecie naszego tytułu. Na sto lat „Rzeczpospolitej” przygotowaliśmy szereg publikacji, akcji i wydarzeń. Mamy nadzieję, że staniecie się Państwo jak zawsze aktywnymi obserwatorami i uczestnikami tych wydarzeń, a także uważnymi czytelnikami i życzliwymi komentatorami naszych publikacji.

Zachęcamy też do uważnego śledzenia zarówno wydań „Rzeczpospolitej”, jak i naszych stron internetowych. Liczba projektów związanych z obchodami 100-lecia naszego tytułu będzie sukcesywnie rosła w miarę ich uruchomiania. Najważniejszą datą jest dla nas oczywiście 15 czerwca 2020 roku. Nasze projekty trwały jednak będą również po tej dacie, przez cały kolejny rok, a zatem aż do czerwca 2021 roku.

Czytaj więcej