Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia "Rzeczpospolitej"

Orły Stulecia „Rzeczpospolitej”

Nagrody Orły Stulecia „Rzeczpospolitej” w sposób szczególny honorują wybitnych Polaków za ich wkład w najważniejsze dziedziny życia relacjonowane na co dzień przez nasz dziennik. Format „Rzeczpospolitej” obejmuje szerokie spektrum życia społecznego i właśnie jego zakres pomógł w doborze kategorii.

„Rzeczpospolita” jest pismem o profilu ekonomicznym i politycznym. Nieobce jej są tematy związane z kulturą, nauką, tematyką społeczną i sportem. To główny klucz kryteriów doboru nagrodzonych Orłami Stulecia. Celowo pominęliśmy politykę, nie dlatego, że uważamy ją za nieważną. Gra w naszym życiu społecznym i narodowym rolę kluczową, jednak jej aktorzy budują sobie pomniki czynami w cyklu, który nie uważamy za domknięty. Nominacja podejmowana przez Kapitułę jest czysto subiektywna i podejmowana na podstawie bardzo wielu kryteriów. Kapitułę tworzyli: redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota oraz zastępcy: Tomasz Pietryga, Andrzej Stec, Michał Szułdrzyński i Cezary Szymanek, a także szef sekretariatu redakcji Tomasz Sobiecki.

Nagrody przyznane zostały w następujących kategoriach: literatura, muzyka, film i teatr, instytucja kultury, mecenas kultury, działalność charytatywna, instytucja charytatywna, nauka, instytucja nauki, sport, instytucja sportu, mecenas sportu; wręczona została także nagroda specjalna.

Prezentacja nagrodzonych i wręczenie nagród odbyło się w Operze Krakowskiej 25 czerwca 2021 roku.

Zobacz relację

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia "Rzeczpospolitej"

Orły Stulecia „Rzeczpospolitej”


Partner